Szombathelyi Neumann János Általános Iskola

Kovács Gergő

Kovács Gergő tanító vagyok, 31 éves. 2011-ben végeztem Szombathelyen tanító (magyar nyelv és irodalom műveltségi terület) szakon. Azóta aktívan tevékenykedem a pályán. Ebben a tanévben készülök befejezni egyetemi tanulmányaimat általános iskolai magyartanár mesterképzésen.
Feladatomnak tekintem a gyermekekkel való szeretetteljes, barátságos és elfogadó légkör megteremtését. Igyekszem mindent megtenni annak érdekében, hogy minél zökkenőmentesebb legyen az óvoda és iskola közötti átmenet.
Kisiskolás korban nagy jelentősége van a játéknak, főleg első osztályban. Kiemelt célom a tanulás és az iskola megszerettetése, ezért óráimat sok tevékenykedtetéssel, mozgással és mesével tervezem kiegészíteni. Olyan osztályközösséget kívánok kialakítani -a szülőkkel együttműködve-, ahol jó hangulatban, élmény a tanulás.
Szívügyemnek tartom az olvasás megszerettetését, az aktív olvasóvá nevelést, melyhez a következő négy év elengedő teret fog biztosítani.
Örömmel várom a következő tanévet, hogy megismerhessem a leendő elsősöket!