Szombathelyi Neumann János Általános Iskola

Fehérné Molnár Beáta

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.A szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán végeztem történelem - rajz szakos tanárként. A diploma megszerzését követően, 1988 szeptemberétől kezdtem dolgozni az akkor még Fürst Sándor Általános Iskola nevet viselő mostani Neumannban. Pályám elején napközis nevelőként dolgozva hamar rájöttem, hogy az alsós gyerekek „közelebb állnak a szívemhez”, ezért a GYES alatt 1995-1997 között elvégeztem a tanító szakot is. Két gyermekem van, akik most már felnőttek. 2021 tavaszán hatalmas boldogság ért, lányunk révén nagymama lettem. Évekig napközis nevelőként dolgoztam, és több évfolyamon tanítottam készségtantárgyakat, elsősorban rajzot és technikát. Úgy vélem, sok kisgyermeknek motiválóak ezek a tevékenységek. A tanulásban nehézségekkel küzdő gyerekek így tudnak sikerélményhez jutni. Fejlesztem fantáziájukat, kézügyességüket és az önálló alkotói tevékenységüket. Fontosnak tartom saját magam továbbképzését, fejlesztését is ezen a területen, így 2016-ban „Okleveles vizuális- és környezetkultúra-tanár” egyetemi végzettséget szereztem. Nagy örömömre 2008-tól alsó tagozaton osztálytanítóként tevékenykedem. Tanítványaim városi- és megyei versenyeken minden évben kiemelkedően teljesítenek. Az iskolakezdés a gyermekek -és persze a szülők- számára is egy izgalmas időszak. Rengeteg újdonságot hordoz, hiszen megismerkednek a betűk - számok világával. Ehhez tanítóként nyújtok segítséget. Fontosnak tartom, hogy mindez egy barátságos, szeretetteljes, elfogadó légkörben valósuljon meg. Célom, megszerettetni a tanulást és az iskolát, hiszen első osztályban lehet megalapozni a későbbi tanuláshoz való hozzáállást. Mindezt sok mozgással, játékos feladattal, meseolvasással, beszélgetéssel, kreatívkodással, és persze sok dicsérettel igyekszem megvalósítani. Mindehhez természetesen nagy segítséget ad a szülőkkel kialakított, együttműködő, bizalmon, őszinteségen alapuló kapcsolat. Izgalommal teli örömmel várom a következő tanévet!

Elérhetőség:. Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.