Szombathelyi Neumann János Általános Iskola

Pernyészné Róka Zsuzsanna

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.A nevem Pernyészné Róka Zsuzsanna, de kis tanítványaimnak már 35 éve csak Zsuzsa néni vagyok. A tanítói végzettség mellett magyar és könyvtár szakos képesítésekkel is rendelkezem, így nem csak alsós kisgyermekek tanító nénije vagyok, hanem felsős diákoknak is oktatok irodalmat és nyelvtant. Élvezem és szeretem a munkámat, és így, hogy több korosztállyal is találkozom, változatosak és színesek a napjaim. Jó érzés, hogy figyelemmel kísérhetem a gyerekek fejlődését, nem ritka, hogy a nálam iskolát kezdő kicsikkel később felsőben újra találkozom, és régi ismerősökként köszönthetjük egymást. Alsós osztályfőnökként számos kihívással találkoztam már a pályám során, hiszen 12 évig tanítottam 1-2. osztályban, valamint 9 évig 3-4. osztályban, így nagy tapasztalatra tettem szert a kicsik első iskolai napjaitól kezdve a kiskamasz negyedikesek világra való rácsodálkozásáig. Munkám során fontosnak tartom, hogy elfogadásra, egymás és a felnőttek iránti tiszteletre neveljem a hozzám kerülő gyermekeket. A kicsiket az osztályomban szeretetteljes, nyugodt légkör veszi körül, ahol 1-2. osztályban még fő tevékenységük a játék. A mai, változó világban azonban a hagyományos értékek mellett szükség van arra is, hogy lépést tartsunk a digitális eszközök fejlődésével, korszerű technológiákkal is, ezért igyekszem ilyen jellegű feladatokat is beépíteni a tanóráimba. Nálam a gyerekek sok, játékos feladat segítségével ismerkedhetnek meg a betűk és a számok világával, valamint megtanulnak csoportban is dolgozni, hiszen ma már elkerülhetetlen a másokkal való jó kommunikáció, és a kooperativitás. Minden gyermekhez türelemmel fordulok, és segítem a személyes fejlődésüket a tanulmányaikban.

Elérhetőség:. Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.