Szombathelyi Neumann János Általános Iskola

Szibler Krisztiánné

sziblerk.jpg Messze még a tanév vége, de lassan itt az ideje, hogy még messzebbre tekintsek, hiszen én leszek szeptembertől az elsős tanító nénik egyike. Szibler Krisztiánnénak hívnak, a gyerekek Ildi nénije vagyok.

Diplomámat 2009-ben tanító-magyar műveltségterületen szereztem. Az eddigi 11 év során alsós tanítványaim osztálytanítója, osztályfőnöke, napközis tanítója, a Neumann iskolában 4 évig napközis munkaközösség vezetője lehettem. Jelenleg a 4.b osztályfőnöke vagyok. A Szombathelyi Neumann János Általános Iskolában a hatodik tanévemet töltöm, és ez az a hely, ahová minden nap mosolyogva tudok belépni. Nyugodt és biztos hátteret nyújtunk a gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt. Számomra a legfontosabb érték a gyermekek arcán látni a boldogságot, megtapasztalni a kiegyensúlyozottságukat, mindezt a kölcsönös tisztelet, szeretet jegyében. Személyiségemből adódik, hogy együttműködő és segítő szándékú vagyok az élet minden területén. A diákokkal nagyon gyorsan jó kapcsolatot tudok kialakítani. Szeretek gyerekekkel foglalkozni és hivatásomnak érzem, hogy kellemes környezetben sajátítsák el azt a tudást, készségeket, képességeket, amire szükségük van. Az első osztály mindig egy csodás közös utazás kezdetét jelenti, melyben minden kisdiák egy varázslatos utat jár be. Ezen az úton a tanítói feladatom a tudásvágy kialakítása, megőrzése, megszerettetése. Úgy gondolom, hogy játékos tevékenységek sokaságával és nagy türelemmel lehet hatékonnyá tenni a mindennapokat. A szülőkkel lényeges a jó kapcsolat kialakítása és megőrzése, hogy bizalommal forduljanak hozzám, hiszen a féltve őrzött kincsüket bízzák rám. Leendő elsős tanítóként szeretnék egy közös „kis családot” kialakítani, ahol mindenki egyenrangú társként éli át a mindennapok csodáit, hiszen minden gyermek más, de mindegyik értékes és tehetséges valamiben. Fő feladatom pedagógusként ezt megtalálni és segíteni a tanuló képessége szerinti fejlődését. Találkozzunk 2023 szeptemberében, én már izgatottan várom a gyermekeket!