Szombathelyi Neumann János Általános Iskola

Megyei Alapműveleti Matematikaverseny 2019

Megyei Alapműveleti Matematikaverseny

Iskolánkból hat tanuló kapott meghívót a Megyei Alapműveleti Matematikaverseny ünnepélyes díjkiosztására, ahol évfolyamonként a legjobb hat tanulót díjazzák.
A verseny eredményei: Rajczi Sára Veronika 4.b osztályos tanuló 4. helyezett, Egyed Katalin 4.c - 3. helyezett, Szima Zalán 4.b - 2. helyezett lett.
Szima Zalán pontszáma megegyezett az 1. helyezést elért tanuló pontszámával, Kata egy ponttal maradt le a két legjobban teljesítő tanulótól, s mivel mindkettejük pontszáma nagyon magas a többi megye első helyezettjéhez képest, így mindketten képviselik Vas megyét Marcaliban az országos döntőn.
Szekér Gergely 6.a osztályos tanuló a Zrínyi Matematikaverseny után az Alapműveleti Matematikaversenyen is 1. helyezett lett a 6. évfolyamon. Szakály Barnabás 6.a - 2. helyezést, Káldy Fruzsina 6.a osztályos tanuló - 6. helyezést ért el.
Mind a hat tanulónak szívből gratulálunk a szép teljesítményhez!
Katának és Zalánnak jó felkészülést az országos döntőre!