A víz világnapja

Március 21-én a víz világnapján a harmadik és negyedik osztályos tanulókkal ellátogattunk a Kőszegfalva és Lukácsháza mellett elhelyezkedő Abért–tavakhoz.
A mesterséges tó a környék árvízvédelmének biztosítását szolgálja.
Miután megérkeztünk sétálni indultunk a tó körül. Az idegenvezetőnk sok fontos információval gazdagította a gyerekek ismereteit. A séta során azt is láthattuk, hogy a hódok mekkora pusztítást végeztek a tó környéki fákon, melyek közül nem egyet kidöntöttek.
A gyerekek nagy érdeklődéssel hallgatták az idegenvezető előadását, melyben többek között szó esett a víz hasznáról, és a vízzel való takarékoskodásról is.
A séta végén tanulóink egy feladatlapot kaptak, amelyben megmutathatták, hogyan sikerült elsajátítaniuk az elhangzottakat. Az első három csapat még ajándékot is kapott.
A gyerekek jól érezték magukat, és igazán jól esett gyönyörködni a körülöttünk elterülő tájban.

A víz világnapja 2022.03.22