Városi Matematikaverseny 2020

Városi matematikaverseny 2020

A Neumann-hét keretében került megrendezésre 2020. február 5-én a 2. osztályosoknak szervezett Városi Matematikaverseny. A versenyen 7 iskola képviseltette magát, ahol logikai, gondolkodtató feladatokat kellett megoldani a tanulóknak.
A verseny végén nemcsak az első három helyezett, hanem minden résztvevő ajándékban részesült.

Ki mit tud?- eredményhirdetés

2020. január 31-én került sor a napközis KI MIT TUD?- eredményhirdetésére. Az ötfős szakmai zsűrinek, most aztán igazán nehéz dolga volt, 1-10 pontig értékelte a produkciótokat s 26 műsorszámból 18 dobogós helyezést ért el, akár úgy is, hogy 4-es holtverseny alakult ki. A díjazottak és még 2 produkció a március 13-án, szüleik meghívásával megrendezésre kerülő gála fellépői is lesznek. Minden tanuló remélhetőleg eredményes félévi bizonyítványa mellé, dicséretben is részesült, valamint átvehette oklevelét, emléklapját és ajándékát.

Gratulálunk minden bátor és tehetséges tanulónk sikeres fellépéséhez s egyben buzdítunk titeket, hogy jövőre is legyen bátorságotok megmérettetni magatokat.

KI MIT TUD?- eredmények 2020.01.31.

Egyéb kategória:

2. Erdei kicsi ház- angol bábelőadás 2.b osztály 6 tanulója 4.cs

1. „Pattogó-ugri” Zelenyánszky Luca 4.a, 8.cs

Mese kategória:

2. Romhányi József: Interjú a farkassal, aki állítólag megette Piroskát Kiss Norina 3.b, 7.cs

1. A három jó tanács- népmese Osztrosits Mira 3.b, 7.cs

Ének kategória:

Emléklap: Manuel: Messziről jöttem Varga Máté, Németh Flórián 6.b, 12.cs

Follow The Flow - Nem tudja senki, lány duóban Tóth Elina, Varga Jázmin 3.a, 6.cs

Vén Európa Kovács Kata 4.a, 8.cs

X-Faktor: Nem elég Kerekes Lara 3.a, 6.cs

Német dal  Varga Vencel 1.b, 2.cs

3. Kaszás Attila: Fényév távolság Kerekes Noel 3.a, 6.cs

2. A muzsika hangja: Dó,ré,mi…Varga Bendegúz 1.a, 1.cs

1. Follow The Flow - Nem tudja senki, fiú duóban Kerekes Noel, Radnai Máté  3.a, 6.cs

Vers kategória:

Emléklap: Békés Márta: Hétfőn a hetes az nagy úr Győri Júlia, Molnár Bianka 5.b, 11.cs

Adjon Isten Kovács Benedek 1.b, 2.cs

3. Móra Ferenc: Zengő ábécé Takács Tamara 1.a, 1.cs

2. Kovács Barbara: A csacsi Stefán Zsófia 2.b, 4.cs.

1. Romhányi József: Hal dal Orbán Zétény 2.c, 5.cs.

1. Juhász Magda: Hová lett az ellenőrzöm? Huszár Júlia  2.b, 4.cs

Tánc kategória:

Emléklap: Modern tánc Schặffer Noémi, Németh Diána 5.c, 11.cs

3. Táncoló flamingók  Gábriel Enikő, Németh Gréta 4.c, 10.cs

3. Villám rózsák  közül  Perger Lili 2.a ,3.cs.

2. „Táncos lábúak” Flasch Berta, Talabér Kata, Lendvai Zsófia, Czenki Dorottya, Kiss Virág, Tóth Alexa 4.b, 9.cs

1. Akrobatikus tánc Spanyó Panni, Tóth Mira 4.a,

1. „Viem” tánc Feiner Viktória, Gyulavári Emma 3.b, 7.cs

1. „Borszo” tánc Auksz Orsolya, Bor Szonja 2.a, 3.cs

1.  Chordettes-Lollipop Lajkó Lili, Doma Dóra, Horváth Liza, Maráz-Gulyás Lili, Retkes Ágnes, Péntek Luca, Román Gréta 1.b  2.cs

Zsűri: elnök: Dr. Kiss- Geosits Beatrix intézményvezető

tagok: Szakmári Bendegúz 5.a, Péntek Réka és Sipőcz Gergő 7.a, Pataki Gergely 5.a+ hangosítás

Konferálók: Egyed Kata, Papp Hanna 5.a

Napközis „KI MIT TUD?” 2020

Ki Mit Tud 2020

2020. január 24-én került megrendezésre iskolánkban a napközis „KI MIT TUD?”. Idén is 5 kategóriában: vers, mese, tánc, ének és egyéb kategóriában, sok lelkes és tehetséges jelentkező közül, az osztály Ki mit tud?-ok lebonyolítása után 26 műsorszámot láthattunk. Örömünkre szolgált, hogy visszatérő fellépők mellett a legkisebbek az elsősök is vállalkoztak ezen megmérettetésre a 4 fős zsűri előtt, kinek igen nehéz dolga volt a pontozásnál. Valóban szívmelengető érzés volt látni ezeket a változatos, színvonalas produkciókat. A tehetség minden fellépő tanulónkban ott van, ”fényév távolságra” repítettetek minket, s a záró műsorszámból idézve” Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim” igen ezt most, mindannyitok bebizonyította! Gratulálunk mindenkinek, eredményhirdetés január 31-én péntek délután 15.20 órakor lesz a tornateremben.

Decemberi programok

"Adventtől Karácsonyig"

3 – 4. évfolyam

A vetélkedőt ötödik alkalommal rendeztük meg. A verseny célja, a decemberi ünnepekről (advent, Télapó, Luca napja, karácsony) való megemlékezés.

A tanulóknak előzetes feladatként fel kellett készülni az említett ünnepek jelentőségéről, szokásairól. A vetélkedő feladatai között szerepelt: Karácsonyi Totó, igaz/hamis állítás, matematikai feladatok, találós kérdések, ügyességi feladat, keresztrejtvény, memória feladat, bűvös négyzet.

A vetélkedőt követően mézeskalácsot, illetve, oklevelet, illatos mécsest, és szaloncukrot kaptak a tanulók.

A vetélkedő eredménye

1. helyezés – 4.b osztály csapata

2. helyezés – 4.c osztály csapata

3. helyezés – 4.a osztály csapata

4. helyezés – 3.b osztály csapata

5. helyezés - 3.a osztály csapata

Gratulálunk!

Karácsony a 3.b osztályban

December 10-én, meglepetés karácsonyi műsorral készültek a szülők a gyerekeknek.

Feldíszített karácsonyfa, műsor és sok sütemény, ital és ajándék várta a tanulókat, akik nagyon megilletődtek szüleik és nevelőik ajándékán.

Madárkarácsony

December 20-án, tizedik alkalommal tartottuk meg a mára már hagyománnyá vált madárkarácsony rendezvényünket.

Az alsó tagozatos tanulók osztályonként madáreleséget, füzéreket készítettek almából, sárgarépából.

A parkban a fákat körülálltuk, és a 3.a osztály műsorával köszöntöttük a madarakat.

Ezután mindegyik osztály felhelyezte a fákra a készített ajándékokat.

Karácsonyi ajándékozás

Iskolánkban december 18-án kezdetét vette a karácsonyi ajándékozás. A szülői munkaközösség támogatásával 21 rászoruló gyermek vehette át karácsonyi csomagját, mellyel hozzájárulhattunk az ünnep teljességéhez. Köszönjük a segítséget!

Karácsonyi mozi

December 13-án napközis tanulóink Karácsonyi mozizáson vehettek részt. Alsósok a Hupikék Törpikék: Karácsonyi ének, a felsősök Az öt legenda filmet tekinthették meg, idén az iskolában. Látottakról csoportokban rajzokat készíthettek, hangolódva a közelgő ünnepre.