Városi angol versmondó verseny 2019

A Nyitra Utcai Általános Iskola november 21-én rendezte meg a hagyományos városi angol versmondó versenyt. Az idei megmérettetésen két alsó tagozatos tanulónk bizonyította versmondó tehetségét, ahol arany minősítésben részesültek:
Horváth Sarolta 3.b
Magda Borisz 4.c

Spelling Competition - Zrínyi Angol Betűző Verseny 2019.

Iskolánk két csapattal képviseltette magát a városi versenyen. Az ötödik évfolyamon Taba Dorka, Neczpál Milán és Szakmári Bendegúz mutatta meg tudását, a hatodik évfolyamon Retkes Anna, Szokol Csillavér és Taba Zsombor szerezte meg a harmadik helyezést csapatban.

Gratulálunk Nekik!

Arany a városi angol versmondó versenyen!

Iskolánk felső tagozatos tanulói részt vettek a Nyitra Utcai Általános Iskola angol versmondó versenyén, ahol eredményesen szerepeltek:

Mezősi György Csaba 7..b osztályos tanuló arany minősítés
Németh Attila 7. b osztályos tanuló ezüst minősítés
Egyed Barnabás 6. a osztályos tanuló bronz minősítés
Egyed Katalin 5. a osztályos tanuló ezüst minősítés
Rajczi Sára Veronika 5. a osztályos tanuló ezüst minősítés
Várszegi Vivien 5. b osztályos tanuló bronz minősítés

Gratulálunk a jó eredményekhez!

„Mondd, szereted az állatokat?” - 2019

„Mondd, szereted az állatokat?” 2019

Városi környezetismereti verseny 3. és 4. osztályosok részére

11. alkalommal került megrendezésre 3. és 4. osztályosok számára, a "Mondd, szereted az állatokat?" komplex városi környezetismereti verseny az állatok napja alkalmából. A versenyen 6 iskola csapata vett részt. Matematikai feladat, szólások-közmondások, rejtvény, szövegértés, TOTO és egyéb érdekes feladat várta a csapatokat. A verseny végén uzsonnára invitáltuk a résztvevő csapatokat.

A verseny egyéni és csapatverseny is volt. Egyéniben az első négy helyezettet jutalmaztuk (oklevéllel, könyvvel), minden csapat érmet kapott (az első kettő aranyat, kettő ezüstöt, kettő csapat pedig bronzot). A verseny megrendezésével célunk volt, hogy elfogadtassuk, megszerettessük és megismertessük a gyerekekkel az állatokat, melyek a természet, így mindennapi életünk része.

A verseny eredménye:

Egyéni eredmények
1. helyezés Orbán Zsombor (Neumann)
2. helyezés Rechetár Áhim (Reményik)
3. helyezés Kecskeméti Lora Lívia (Reményik)
4. helyezés Molnár Zoltán (Reguly)

Csapat eredmények
Aranyminősítés: Reményik (2. hely) és Neumann csapata (1. hely)
Ezüstminősítés: Reguly (3. hely) és Brenner csapata (4. hely)
Bronzminősítés: Bercsényi (5. hely) és Váci csapata ( 6. hely)